Blog

Modern ve Rahat Koltuk Takımları Nasıl Seçilmelidir?

Aynı anda hem şık hem de modern koltuk takımlarına sahip mi olmak istiyorsunuz? O zaman son dönemin popüler ve çağdaş tasarımlarına yönelin. Rahat koltuk takımları işlevsellikleri ve konforları ile ön plana çıkarlar. Yani sizin ihtiyaçlarınıza cevap verirler. Bununla birlikte şık ve estetik çizgilerle pekiştirilerek dekorasyonunuza bambaşka bir hava da katarlar.

Şimdi arkanıza yaslanın. Öncelikle evinizin ölçülerini gözden geçirin. Duvar renginiz; pencerelerinizin konumu ve duruşu; odanın şekli tüm bu unsurları hesap edin. Son olarak işe koyulun. Şıklığı da göz önünde bulundurarak rahat koltuk takımları seçmek istiyorsanız aceleci karar vermeyin. Seçeneklerinizi iyice gözden geçirin ve hangisinin odanızın bütününde etkileyici bir görünüme sahip olacağını analiz edin.

Evinizin Genişliği ve Ölçüleri İlk Önceliğiniz Olmalı

Rahatlıktan ve konfordan kastedilenler herkes için farklı işlevselliklerin ön plana çıkması demek değil mi? Bu yüzden rahatlığın sizin için anlamını keşfedin. Yumuşak; işten eve geldiğinizde size adeta yatak konforu sunan takımları mı tercih edersiniz? Yoksa minimalist ve sade tarzınızı ön plana çıkartan abartıdan uzak ama bir o kadar da modern takımları mı? Hadi gelin sizinle evinizin ölçülerine göre seçebileceğiniz rahat koltuk takımları neler olabilir inceleyelim.

  • Geniş evlerde rahatlık ya da gösterişi sağlamak bir tık daha kolaydır. Çünkü alan size daha geniş bir tercih imkanı sunar. Rahatlık ve işlevselliğe önem veriyorsanız sizin tercihiniz kesinlikle köşe koltuk takımlarıdır. Bu takımlar günümüzde tüm zevklere hitap edebilecek bir tasarım çizelgesine sahiptir. Salonun ortasında kullanarak alanı ikiye bölebilirsiniz. Ya da odanın köşesine yerleştirip açıkta kalan bölümü farklı bir amaç için kullanabilirsiniz.

 

  • Küçük odalarda yine köşe koltuk takımları size alandan kazandırır. Ama tek seçeneğinizde köşe takımları değildir. Açık ve ferah renklerde modern çizgilere sahip takımları kullanabilirsiniz. Rahatlığı ise renkli kırlentler ve puflarla sağlayabilirsiniz.

Renk Seçiminde Kendi Tercihlerinizi Yansıtın

Renk seçimi her zaman önemlidir. Bu yüzden birbirine yakışan uyumlu ya da kontrast renkleri doğru belirleyin. Özellikle üç ana renk etrafından dekorasyonunuzu oluşturabilirsiniz. Bu renklerden ikisi birbiri ile uyumlu iken diğerinin zıt bir tonda olması dikkat çekici görünümü arttırır.

Koyu ve açık renkleri yan yana kullanmaktan çekinmeyin. Sevdiğiniz renkleri belirledikten sonra bu renkleri daha hoş gösterecek renkleri belirleyebilirsiniz. Mesela, gri ve pembe; lacivert ve kırık beyaz; siyah ve antrasit; Hardal, sarı ve krem gibi renkleri yan yana kullanarak oldukça farklı dekorasyonlara sahip olabilirsiniz.

Açık renkli koltuk takımlarını, koyu renkli yastıklarla; koyu renkli koltuk takımlarını daha açık tonda halı ve perdelerle dekore etmelisiniz. Bu size uyumlu bir atmosfer kazandırır.

Konfor Mu; İhtişam Mı; Minimalist Dekorasyon Mu?

Rahat koltuk takımları arasında seçim yapacaksınız. Peki, öne çıkartmak istediğiniz duruşu belirlediniz mi? Yani sade ama şık; gösterişli ve dikkat çekici; modern ve asil dekorasyonlardan hangisi size göre? İşte bu soruya yanıt vererek rahat koltuklarınızla birlikte arzu ettiğiniz tasarımı da sağlayabilirsiniz. Önemli olan sizin ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde cevap vermesidir; aklınızdan çıkartmayın.

Seçimleriniz Tarzınızı Yansıtsın

Yaşam alanınız size özeldir. Bu yüzden tasarım ve moda trendlerinden ziyade kendi tarzınızı ortaya çıkartmaya gayret edin. Rahat koltuk takımları, seçerken tarzınıza dair izlerin peşine düşün. Günümüzün geniş ürün yelpazesi size bu fırsatı sunmaktadır. Acele etmeyin. Sonuçta seçiminiz ile uzun yıllar boyunca evinizde rahat ve huzurlu bir şekilde yaşayabilirsiniz.

Moda Her Zaman Bize Söylenen Değildir!

Her sene moda trendleri ve gözde renkler; tasarımlarda değişimler meydana gelir. Her sene bu trendleri takip edecek olursanız, evinizi her sene yeniden dekore etmeniz gerekir. Bu yüzden rahat koltuk takımları seçerken daha ziyade kendi karakteristik beğenilerinizi ön plana çıkartmaya özen gösterin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir