Blog

Modern Dekorasyon Fikirleri İçin İhtiyacınız Olan Mobilya Parçaları

Hangimiz şık, göze hitap eden ama aynı zamanda konforlu bir iç mekan tasarımı istemeyiz ki! Konfor ve şıklık herkes için farklı bir şeyi ifade eder. Ama bunun yanı sıra aynı parçalarla farklı dekorasyonlar elde edebilirsiniz. Bunun sırrı modern dekorasyon fikirleri içinde gizlidir.

Doğru mobilya takımları ve dekoratifleri her ev için farklıdır. Çünkü her evin sizde sunduğu olanaklar birbirinden değişik kriterlere sahip. Örneğin büyük ve geniş bir salonda çarpıcı bir görünüm sergileyebileceğiniz ihtişamlı koltuklar küçük odalar için kesinlikle uygun değildir. İşte dekorasyonun anahtarı da burada göze çarpar. Modern bir dekorasyon istiyorsanız öncelikle evinizin imkanlarını ve ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz. Sonrasında ise modern dekorasyon fikirleri takip eder.

Estetik Koltuk Takımları Havanızı Değiştirecek!

Bırakın estetik dokunuşlar evinizin havasını değiştirsin. Estetik dediğimizde herkesin aklında farklı tasarım ve dizaynlar oluşur. Yapmanız gereken aklınızda beliren bu imgelerin peşinden gitmek!

Diyelim ki geniş ve belki de dublex bir evde yaşıyorsunuz. Bu noktada dekorasyon açısından evinizi size daha çok özgürlük tanır. İhtiyacınız olan parçalar, sizin de zevkinize uygun olarak geniş ve konforlu mobilya takımlarıdır.

Eğer; görsel bir şölen sunmak istiyorsanız size vereceğimiz modern dekorasyon fikirleri içinde avangart mobilya takımları öne çıkar. Klasik ve çağdaşın birleşimini evinizde sergileyebilir ve bu estetik görünümün tadını sonuna kadar çıkartabilirsiniz. Bunun dışında daha konforlu ve modern bir dekorasyon için köşe takımlarını tercih edebilirsiniz. Köşe takımları size alanı daha işlevsel kullanmak için de farklı fırsatlar sunar. Sınırlarınızı genişletmenizi sağlayan mobilya parçalarıdır.

Şimdi gelelim küçük odalar için uygun olan mobilyalara! Metal ayaklı modern mobilyalar son dönemde oldukça moda. Hem hoş bir estetiğe hem de konfora sahipler. Yani bu mobilyalar ile küçük odanızda dikkat çekebilirsiniz. Orta sehpadan ziyade yan sehpa kullanmak ise size alandan kazanmanızı sağlar. Aydınlık veren dekoratifler seçebilirsiniz. Böylece ferah bir atmosfer yakalamış olursunuz.

Şık TV üniteleri; Salonların Vazgeçilmezleri

Biri, modern dekorasyon fikirleri dediğinde aklınıza gelmesi gereken en önemli parça; TV ünitesidir. Günümüzde her tarza uygun modern üniteler vardır.

  • Mesela ahşap ve minimalist üniteler odanıza zamansız bir esinti katar.
  • Metalik ve derinlikli detaylara sahip üniteler özellikle dikkat çeken ve etki bırakan bir atmosferin tamamlayıcıları arasındadır.
  • Sadece beyaz ya da siyah renk üniteler ise odanızın dekorasyonunu kökünden etkiler. Daha elit ve zarif bir doku kazanmanızı sağlar.

Ama unutmayın ki TV üniteleri tek başına dekorasyonun etkileyici olması için yeterli değildir. Odanızı dekore ederken bu yüzden bütüncül bir uyum yakalayın. Elde edeceğiniz sonuç sizi de memnun edecek.

Modern Dekorasyonu Yakalamak İçin Bütüncül Uyumu Sağlayın

Modernizm sade ve tek başına bir mobilyayı kastetmez. Modern dekorasyon fikirleri arayışında iseniz bilmeniz gereken dekorasyonda bütünün önemidir. Bu uyumu yakalayın. Tarzınızı ön plana çıkartmak için en küçük parçaları bile nasıl kullandığınız önemlidir. Çünkü odanızın atmosferinde dikkat çeken en ufak bir renk ya da tasarım, dekorasyonunuzu iyi ya da kötü yönde etkiler.

Avangart Mobilyalar Dekorasyonu Güçlendirir

Avangart mobilyalar; son yılların dikkat çeken tasarımları ile evinizi aydınlatıyor. Ama avangart mobilyaları kullanmak ve dekore etmek öyle kolay bir iş değildir. Bu yüzden karar verirken emin olmalısınız. Çünkü avangart parçalar son derece dikkat çeken ve alanda yer kaplayan mobilyalardır. Modern dekorasyon fikirleri için klasik ve çağdaşın birleşimi bu parçaları seçmek biraz cesaret istiyor. Ama yine de ortaya çıkacak sonuç size karakteristik bir iç dekorasyon yaratma imkanı da vermektedir.

Aksesuarlar Dekorasyonunuzu Tamamlar

Son olarak aksesuar kullanımı modern bir dekorasyonun tamamlayıcısıdır. Peki, modern dekorasyon nedir? Modern dekorasyon fikirleri arasında neden önemli bir etkiye sahiptir? Çünkü bu küçük ya da büyük dekoratifler odanızın içerisinde geçiş görevi gören parçalardır. Mobilyalarınızla halınız ya da perdeniz veya duvar renginiz arasında yumuşak bir ilişki oluşturur. Tablodan canlı ev bitkilerine; puflardan biblolara; dekoratif yastıklardan çerçevelere kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Tüm bu parçaları uyum içerisinde kullanarak dilediğiniz atmosferi yakalayabilirsiniz. Önemli olan uyumu yakalamanız; gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir