Blog

Dekorasyonda Koyu Renk Koltuk Takımları Nasıl Ön Plana Çıkarılır?

Koyu renk koltuk takımları

Koyu renk koltuk takımları gerek tarz gerek model bakımından oldukça çeşitlidir. Bu çeşitlilik, insanların koyu renkleri tercih etmelerinde etkili olmaktadır. Ayrıca insanların koltuk takımları alırken kalıplaşmış bazı düşüncelerden vazgeçtikleri görülmektedir.

Önceden evin havasını boğar diye, koyu mobilyaları almakta tereddüt edilmekteydi. Şimdi ise bu mobilyalara talep oldukça arttı. Evlerine şıklık katmak isteyenler koyu renk mobilya tercihi yapmaktadır.

Koyu renk koltuk takımlarıDekorasyonda Göz Alıcı Mobilyalar

Salonda veya oturma odasında kullandığınız koyu renk mobilyayı daha göz alıcı yapmak için dekorasyonda dikkat etmeniz gerekenler vardır. Dikkat etmeniz gerekenleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  • Koyu rengi diğer renklerle doğru şekilde kullanmanız,
  • Işıklandırmayı kullanmanız,
  • Diğer eşyaların şık olmasına özen göstermeniz,
  • Doğru aksesuar seçimi yapmanız etkili faktörlerdir.

Koyu renk koltuk takımları seçimi yaptığınızda, doğru duvar rengi seçimi de yapmalısınız. Ayrıca yer döşemesinin soft renklerden oluşması da odanın görünümünü çok olumlu etkiler. Duvar ve yer döşemesinde kullanacağınız zıt renkler ile bir kontrast ayarı, koltuk takımının şıklığını ortaya çıkarır. Bu şekilde salonun görünümü belirgin bir şekilde aydınlık olmuş olur.

Geniş salonlarda koyu renkli mobilyayla birlikte, yemek odası takımı da kullanabilirsiniz. Yemek odası takımının açık renkte ve şık bir tasarım olmasına dikkat etmelisiniz. Evin salonu küçük ve yemek takımı odası kullanılmak istenmiyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda salonda bulunan diğer eşyaların açık renkte olması gerekir.

Koyu renk koltuk takımlarıZarif ve Şık Halı ve Perde Seçimi

Koyu renk koltuk takımları ile fon ve perde birlikte kullanılabilir. Böylece evde modern bir görünüm sağlanmış olunur. Mobilyanın olduğu salonda kullanılacak fonlar koyu renkte olmalıdır. Fakat kullanacağınız tülü açık renkte seçmelisiniz. Böylece koyu mobilya ile fonlar göz önünde olur. Ayrıca kullanacağınız halı önemli bir noktadır.

Genellikle insanlar halı rengine pek dikkat etmezler. Fakat koyu renk mobilyayla birlikte koyu renk bir halının kullanılması ortamı boğar. Koyu koltuklarla birlikte açık renkli halılar kullanmanız hoş bir görüntü oluşturur. Böylece mobilyanın modeli ve şıklığı göz önünde olur.

Asil Tablolar İle Estetik Bir Ortam Oluşturmak

Koyu renk koltuk takımları tek başına asil bir atmosfer oluştururlar. Yine de dekorasyonu daha estetik ve daha zarif yapmak mümkündür. Koyu mobilya dekorasyonları genel olarak şık eşyalarla tamamlanır. Bu şık eşyaların başında ise tablolar gelmektedir.

Estetik görünümlü mobilyalar için uygun tablolar seçmelisiniz. Seçtiğiniz tablolar çok fazla göz yormamalıdır. Hafif ve şık tablolar koyu renk takımlarla güzel bir uyum yakalar.  Tabloları kullanmanız ile açık renkteki boş duvar dolmuş olur. Ayrıca koyu renkteki modern koltuklarda tablolarla tamamlamış olursunuz. Tabloları seçerken asil bir uyum yakalamak için şunlara dikkat etmelisiniz:

  • Tabloların içeriklerine bakmalısınız.
  • Barındırdıkları renkler koltuk takımları ile uyumlu olmalıdır.
  • Tabloların çerçeveleri parlak ve siyah renkler barındırmalıdır.
Dekorasyonda Ara Geçişler ve Aksesuarlar

Ev dekorasyonunda aksesuar kullanımı önemli bir detaydır. Koyu renklerle birlikte kullanacağınız aksesuarların koyu rengin asaletini taşıyabilmesi gerekir. Koyu renk koltuk takımları tarzları ve renkleriyle evde şık bir atmosfer oluşturur. Bu şık atmosferi destekleyecek aksesuarlara ihtiyacınız olacak. Aşağıda koyu mobilyalarla kombine edebileceğiniz aksesuar önerilerini verdik:

  • Konsollar şık eşyalardır. Metal ve aynalı konsollar koyu mobilyalarla şık bir uyum yakalar.
  • Koyu tonlu koltuk takımları ile renkli yastıkları kullanabilirsiniz. Böylece modern bir tarz oluşturulur.
  • Metalik biblolar kullanabilirsiniz. Çünkü koyu renk ile metal rengi şık bir uyum yakalar.

Sonuç olarak, koyu renk koltuk takımları modelleri ve konforuyla her eve yakışacak mobilyalardır.  Evlerde kullanılacak bu mobilyaları uygun renkler ve eşyalarla kombinlemek, görünür bir denge oluşturmayı sağlar. Ayrıca renk uyumu ile mobilyaların şıklık ve zarafeti ortaya çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir