Garanti Koşulları

Metropol Mobilya olarak ürünlerimizin kalitesi, uzun süreli kullanım için uygun olması ve üretim bantlarına güveniyoruz. Satın aldığınız ürün için garanti süresince, garanti şartlarımıza uygun davranılması koşuluyla kesintisiz destek hizmeti veriyoruz.

Metropol Mobilya Garanti Koşulları

Metropol Mobilya Garanti Koşulları, yasalardan doğan tüketici haklarını etkileyemez. Garanti Koşullarından dolayı ortaya çıkan sorunlar için ALICI(Tüketici) T.C Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetim Genel Müdürlüğüne başvuru yapabilmektedir.
Metropol Mobilya olarak müşterilerimize sürdürülebilir hizmet vermek için dikkat ettiğimiz garanti hususları şunlardır:

1) Metropol Mobilya tarafından satışı yapılan ürünler, zamanla doğal bir yıpranma sürecine girebilir. İlave garanti tercih eden tüketiciler standart sürelerden daha uzun garanti hizmetinden faydalanabilir.

2) Metropol Mobilya monte edilirken kılavuzun dışına çıkılan ürünler için garanti kapsamı sunmaz. Kılavuz dışı monte edildiği tespit edilen ürünler garanti kapsamı dışına çıkarılır.

3) Metropolmobilya.com adresinden sipariş verilen ürünler için garanti süresi ürünün teslim edildiği tarihten itibaren başlar. Satın alınan ürünün garanti belgesinin saklanması, garanti koşullarının geçerli olması için gereklidir. Ürüne ait mesafeli satış sözleşmesi, ürün faturası ya da diğer belgeler garanti belgesi olarak kabul edilemez.

4) Garanti Koşulları kapsamında onarılmadığı için değişimi yapılması gereken ürünlerde, üretim bandı son bulmuş ürünler için Metropol Mobilya tarafından tespit edilen muadil ya da bir üst ürün ile değiştirme yapılmaktadır.

5) Metropol Mobilya ürün gamında değişiklik yapma, piyasadan kaldırma, tekrar piyasaya sürme hakkını daima saklı tutar.

6) Teşhirden alınırken kabul edilen ayıbı olan ürünler için iade ve garanti prosedürleri geçerli değildir.

7) Tüketiciler garanti süreçlerini Metropol Mobilya iletişim bilgilerini kullanarak başlatabilir.

8) Metropol Mobilya denetmesine izin verilmeyen ürünler için garanti sürecini başlatamaz.

9) Tüketiciye Metropol Mobilya tarafından farklı durumlarda ‘’onarım’’ ‘’değişim’’ ‘’iade’’ seçenekleri sunulabilir.

10) Metropol Mobilya ürün gamında yer alan ürünlerin garanti süreleri birbirine göre değişiklik gösterebilir.