Blog

Avangart Yatak Odası Modelleri Işıltısını Evinizin Her Yerine Yayacak!

Avangart yatak odası modelleri

Yatak odanız, en kişisel alanınızdır. Bu özel alanın gösterişle, zarafeti aynı anda yaşatmasını ister misiniz? Avangart yatak odası modelleri ile bu mümkün. Fransızca bir sözcük olan “Avangart” kelimesi sanatta deneysel fikir anlamına gelir. Dolayısıyla avangart mobilyalar, yenilikçi bir akımın eseridir.

Klasik mobilyaların daha zarif versiyonu olan avangart mobilyalar; hem görkemi hem inceliği bünyelerinde barındırırlar. Sanki geçmişten bir asilzadeymişsiniz ve günümüze ışınlanmışsınız hissiyatı verme yetisine sahiplerdir. Üstelik avangart dekorasyon sınır tanımazdır. Tek sınır hayal gücünüzdür.

Avangart yatak odası modelleri ile diğer tarzlardaki yatak odalarını birbirinden ayırmanın en kolay yanı desenlerdir. Çoğu zaman altın rengi olan bu zarif desenler çoğunlukla Osmanlı, Arap ve doğu kültürü motiflerinden oluşmuştur. Buna karşın, aşırı oyma kullanılan motifler tercih edilmez. Söz konusu desenler daha çok minimallerdir.

Avangart Yatak Odası Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Avangart tarz tam anlamıyla lüks değildir. Ancak, odada kullanacağınız renk tonları pek çok şeyi etkileyebilir. Mesela avangart bir yatak odası döşediğinizi ve dekore ettiğinizi hayal edin. Eğer bunu yaparken mor, koyu yeşil gibi tonlar kullanırsanız karşılaşacağınız manzara bambaşka olacaktır. Böyle bir durumda, klasik mobilyaların yoğun havası ile avangart mobilyaların potansiyeli birleşmiş olur. Beyaz, krem, taba gibi açık tonlar veya parlak- aydınlık renkler ise daha ferah bir görünüm elde etmenizi sağlar. Avangart yatak odası modelleri konusunda arzuladığınız görüntünün ne olduğuna karar kılmanız gerekir. Dikkat çekici, klasik tarzı çağrıştıran bir oda mı? Yoksa daha modern bir görünüm mü elde etme gayeniz var? Seçiminiz belli olmalı ki tarzınız belli olsun.

Avangart yatak odası modelleriAvangart ve Klasik Tarzın Ayrımı Hakkında

  • Klasik tarzın konsepti daha ağırdır. Avangart tarz ise daha hafif ve modern bir yapıya sahiptir. Eğer klasik tarza hâkimseniz avangart yatak odası modelleri bu farkı size hissettirecektir.
  • Klasik tarza göre üretilen mobilyaların el işçiliği çok ağırdır. Oyma desenlerin içi gerçek altınla doldurulmuş dahi olabilir. Buna karşın avangart mobilyalar bu kadar göz yoran bir görünüme sahip değildir. Yani aslında avangart yatak modelleri, klasik tarzdaki odalardan daha az göz yorma potansiyeline sahiptir.
  • Avangart modellerin kütlesi, klasiklerinki kadar ağır değildir. Tıpkı görünüşleri arasındaki farkta olduğu gibi, ağırlık konusunda da avangart modeller daha rahattır.
  • Avangart tarzda, oymalar motifler daha az olduğu için üretimi daha seri bir haldedir.

Eviniz İçin Avangart Dekorasyon Fikirleri

Avangart yatak odası modelleri konusunda seçim yaptığınız zaman, geriye odanın diğer detayları kalır. Örnek verecek olursak, halı tercihinde, daha sade modellerden yana olmak yatağınızın tarzını ön plana çıkartacaktır. Avangart dekorasyona göre halı seçme durumunda, genelde dokuma halılardan yana olmalısınız. Ancak bütçeye bağlı olarak ipek halı modellerine de bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Avize için önce odanın ne kadar büyük olduğuna göre karar vermeniz gerek. Buna bağlı olarak avizenin boyutu değişmektedir. Avangart yatak odası modelleri cam avizeler ile uyumludur. Hatta aksesuarda camdan yapılmış olanları tercih edebilirsiniz. Bunun yanı porselen aksesuarları, mesela bibloları kullanabilirsiniz. Avizenin ışıkları da ferah bir görüntü yaratmak için gün ışığı aydınlatması yapmalıdır.

Gösterişi Yaşatırken İnceliği De Geri Plana Atmayacağınız Avangart Modeller Sizlerle

Avangart yatak odası modelleri arasından seçim yaparken tüm bunları düşünün. Odadan beklentiniz ne? Size doğru bir yaşam alanı sunacağını düşünüyor musunuz? Böyle bir odada kendinizi nasıl hissedeceksiniz? Avantajlı mı? Konforlu mu? Hangi kelime dilediğiniz hayata daha uygun? Kendinizi ödüllendirin. Siz her şeyin en iyisine layıksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir